Garmin inReach Mini — детальний огляд та тести
Чим далі туристи відходять від цивілізації, тим більше у них виникає бажання бути на зв'язку і мати можливість отримати допомогу в будь-якій ситуації.
Гори, ліс, місцевість без стільникового покриття та відсутність інших засобів зв'язку - що робити у разі екстреної ситуації? А як і де вас шукатимуть, якщо ви не вийдете на зв'язок після контрольного часу?
Скажу чесно, я не вважаю себе досить сильним туристом. За спиною тижневі походи у Карпати або Татри, ну що там може трапитись на висоті до 3 тисяч метрів?
Раніше я особливо не зважав на такі походи, але остання складна зима 2018-2019 в Українських Карпатах радикально змусила мене переглянути ставлення до власної безпеки.
Люди втрачали дорогу, замерзали, кілька днів жили у горах, намагаючись віднайти дорогу назад. На жаль були і смертельні випадки.
Думаю, якби у них на той момент була можливість зв'язку в обидва напрямки — усе пішло б по-іншому.
Найнадійніший і найзручніший спосіб зв'язку у районах без стільникового покриття - це звичайно ж супутникова телефонія. Зателефонував через супутниковий телефон, повідомив, де знаходишся, вирішив питання з евакуації і повідомив свої координати.
Але це досить дороге задоволення, яке надають супутникові оператори.
Одна з найвідоміших марок даного сервісу - це Iridium. Детальніше про цього оператора ви можете дізнатись на офіційному сайті -www.iridium.com і на сторінках Wiki.
Ціни для цього сервісу сильно кусаються. Починаючи від самих супутникових телефонів від 800 і 1500 доларів США і тарифів на розмову близько 500 доларів.
Саме тому, я з великим інтересом придивлявся до цікавого компромісного варіанту для таких ситуацій, який запропонував Garmin.
Це двосторонній супутниковий комунікатор Garmin inReach Mini, який працює на базі супутникової системи зв'язку Iridium.
Увага! Супутниковий комунікатор Garmin inReach Mini потрібно використовувати з оплатою послуг супутникового зв'язку. Це не GPS \ GLONASS \ Galileo система супутникової навігації, яку ви використовували безкоштовно у своєму годиннику і навігаторах, щоб з'ясувати своє місцеперебування і записати трек на пристрій.
Для того, щоб отримувати й передавати повідомлення, включати свої відстеження по треку через прилад - вам потрібно купити платну підписку.
Я взяв для себе простий і дешевий PrePaid план. Детальніше про тарифні плани у своєму огляді я розповім трохи нижче.
Коротко поясню, чим відрізняється функціонал супутникового комунікатора від супутникового телефону.
Супутниковий телефон дозволяє вам телефонувати й отримувати дзвінки практично зі 100% покриттям по всій Землі через супутники на орбіті.
В цьому випадку ви не залежите від розташування стільникових веж операторів. Тобто отримуєте своєрідний супутниковий телефон, який працює скрізь.
Головна відмінність супутникового телефону - це необхідність бути в зоні видимості зв'язку ( «бачити» небо і супутники), щоб телефонувати з апарату.
А ось супутниковий комунікатор - це практично спрощена версія супутникового телефону. Загалом, це майже супутниковий пейджер.
За допомогою комунікатора ви можете відправляти і отримувати повідомлення, передавати свої координати переміщень вашій команді або родичам. І весь цей функціонал працює за невеликі гроші.
Для наочності я хотів би показати порівняльну таблицю між супутниковим телефоном і комунікатором, щоб ви одразу зрозуміли відмінності.
Ви самі бачите, що у даному порівнянні оптимальним варіантом є супутниковий комунікатор.
Що ж вміє робити малюк Garmin inReach Mini?
- Відправляє та отримує сигнал SOS у разі екстрених ситуацій та шукає допомогу через оператора;
- Відправляє та отримує текстові повідомлення контактним особам, яких ви ввели у налаштування приладу;
- Може відстежувати ваші переміщення з часовим інтервалом для ваших близьких або людей, які зможуть спостерігати за вами постійно, за вашим бажанням;
- Отримує зведення і прогнози погоди по вашій місцевості за запитом (короткий і розширений формат);
- Здійснює найпростішу навігацію до точки й по маршруту;
- Здійснює обмін даними між власниками приладів inReach Mini.
Це був короткий перелік основних можливостей, у своєму огляді я розповім детальніше про те, як працює цей прилад і поділюся реальним досвідом експлуатації комунікатора.
Окреме спасибі я хотів би сказати компанії Навіоніка, яка передала Garmin inReach Mini для моїх походів і тестів.
Повний текст огляду читайте на сайті prostobzor.com.
Задайте нам питання:
Актуальні новини
19.11.2024
Garmin представляє свій перший широкоформатний підводний комп'ютер Descent X50i Новий комп’ютер для дайверів кріпиться на зап’ясті, оснащений яскравим 3-дюймовим кольоровим сенсорним дисплеєм, вбудованим ліхтарем, повітряною інтеграцією, технологією обміну повідомленнями між дайверами і ще багатьма функціями. |
|
14.11.2024
Garmin представляє навігатор Tread 2 для поїздок по бездоріжжю Це потужний навігаційний пристрій, обладнаний дисплеєм з високою роздільною здатністю та передовими картографічними функціями, який може використовуватись на будь-якій місцевості. |
|
24.10.2024
Lumishore, лідер у галузі морського світлодіодного освітлення, стає частиною Garmin Компанія Garmin оголосила про придбання Lumishore, приватної компанії, яка займається розробкою та виробництвом високоефективних надводних і підводних світлодіодних систем освітлення для човнів. |