
Garmin опублікувала звіт про передачу сигналів SOS з пристроїв inReach за 2024 рік
Представлено ключові висновки та аналіз тенденцій для запитів SOS по всьому світу.
Компанія Garmin оприлюднила звіт за 2024 рік, в якому описала тенденції передачі запитів SOS, зареєстрованих у міжнародному координаційному центрі Garmin Response℠, місцеположення та тип активності користувачів супутникових комунікаторів inReach®, які найчастіше потребували невідкладної допомоги. З 2011 року технологія inReach1, запроваджена у широкому асортименті портативних навігаторів Garmin, допомагає мандрівникам у складних ситуаціях та забезпечує зв'язок у будь-якій точці земної кулі за допомогою двостороннього текстового чату з фахівцями центру реагування на надзвичайні ситуації, відстеження GPS-координат та надання рятувальних послуг. У 2024 році асортимент пристроїв супутникової комунікації доповнений пейджером inReach Messenger Plus з функціями обміну фотографіями та голосовими повідомленнями без підключення до стільникової мережі. В екстрених випадках, коли на рахунку кожна секунда, нові функції дадуть змогу передати рятувальникам важливі деталі інциденту.
Ключові висновки зі звіту за 2024 рік:
- Запити про допомогу надходили з шести континентів і трьох океанів.
- Методи реагування включали різноманітні заходи, від залучення місцевих аварійних служб на віддалених автомагістралях до проведення високотехнологічних рятувальних операцій з гелікоптерами.
- Найчастіше передача сигналів SOS була ініційована під час туристичних походів. Друге місце посідають випадки, пов’язані з керуванням автомобіля або мотоцикла. Відзначено зростання кількості інцидентів під час велоспорту і рафтингу.
- Основна причина викликів – травми. Зафіксовано зростання частоти SOS-повідомлень, пов’язаних з медичними станами, зокрема гірською хворобою, проблемами з серцем та розладами шлунково-кишкового тракту.
- Збільшилось число запитів, пов’язаних зі стихійними лихами, на кшталт лісових пожеж, повеней та ураганів, а також зустрічей з дикими тваринами, як-от ведмеді або гримучі змії.
- Багато викликів SOS стосувалися власне користувачів inReach, але приблизно половина запитів надходила для інших членів групи або третіх осіб.
- За підтримки рятувальної служби Garmin Response, майже у 12% випадків власники inReach змогли самостійно врятуватися
Як система inReach SOS працює з Garmin Response
Спеціальна кнопка SOS та стовідсоткове глобальне покриття супутникової мережі Iridium® дають можливість швидко передати запит на допомогу у разі виникнення надзвичайної ситуації. Після активації SOS-повідомлення, навіть якщо користувач не вжив жодних дій, пристрій надсилає повідомлення про екстрену ситуацію до цілодобового професійного координаційного центру реагування на надзвичайні ситуації Garmin Response. Фахівці Garmin Response зв’язуються з особою, яка потрапила в біду, з її контактами, встановленими для екстреного зв’язку, відповідними пошуково-рятувальними організаціями та іншими доступними місцевими службами. Вони сповістять про час, коли допомога прибуде до постраждалого, надаватимуть оновлену інформацію про хід рятувальної операції та залишатимуться на зв’язку з користувачем до завершення інциденту.
Відгуки наших клієнтів про inReach
«Я не можу підібрати слів, аби висловити подяку кожній людині, яка брала участь у порятунку мого друга. Без величезних зусиль, докладених усіма без винятку, я б не снідав зі своїм другом завтра вранці». — Джеймс Бірч, власник inReach, чий друг надіслав сигнал SOS, потрапивши під лавину.
«Іноді ваша готовність до непередбачуваних ситуацій може допомогти іншим людям, і це трапляється частіше, ніж здається. Я думаю, що немає кращого відчуття, ніж можливість допомогти, коли це потрібно». — Адріан Абрахамс, користувач inReach, який надав допомогу подружжю, що опинилося у скруті під час позашляхової подорожі.
«Без inReach ми б не мали жодної інформації про те, що насувалося на нас того дня, і згаяли б більшу частину дорогоцінного часу, повільно просуваючись по маршруту. Окрім того, що нам загрожувала пожежа, на дорозі були повалені дерева, не було зв'язку, і ми потребували допомоги». — Бріттані Фарріш, клієнтка, яка скористалася inReach, щоб врятуватися від лісової пожежі.
Оберіть свій пристрій inReach
- Супутниковий комунікатор inReach Messenger Plus, обладнаний функцією обміну фото- та відеоповідомлень, має акумулятор, який тримає заряд декілька тижнів. Це оптимальне рішення для користувачів, які часто бувають у місцях без стільникової мережі та потребують резервного способу зв’язку.
- Якщо розмір і вага спорядження мають вирішальне значення, inReach Mini 2 — ідеальний варіант завдяки легкій та компактній конструкції.
- Дослідникам, альпіністам та мисливцям слід придивитись до портативного навігатора GPSMAP® 67i з вбудованими топографічними картами та технологію супутникової комунікації inReach для зв’язку у важкодоступних місцях.
- Прихильникам мандрівок на автомототранспорті підійдуть GPS-навігатори Montana® 710i та 760i з сенсорним дисплеєм та великим асортиментом кріплень для квадроциклів, мотоциклів, велосипедів тощо.
- Надійним компаньйоном у поїздках по бездоріжжю стане навігатор Tread® XL з вбудованими картами для позашляхової навігації та технологією супутникового зв’язку.
- Авіатори можуть зручно обмінюватись повідомленнями у кабіні пілота за допомогою програми для мобільних пристроїв Garmin Messenger™.
- Для водного туризму Garmin пропонує комплект inReach Mini 2 Marine Bundle з зарядним кабелем та кріпленням на штурвал човна. Мореплавці також використовують навігатор GPSMAP 86sci, який постачається з попередньо завантаженими картами прибережних зон BlueChart®g3 і має водостійку конструкцію з функцією плавучості.
Для відстеження в реальному часі, обміну повідомленнями, прогнозів погоди та інтерактивних функцій SOS потрібна активна підписка на супутниковий зв'язок. Доступні різні тарифні плани на вибір. Власники пристроїв InReach з активною підпискою можуть додатково придбати страхові плани пошуку і порятунку (SAR), які пропонують фінансову компенсацію за відповідні витрати, пов'язані з проведенням пошуково-рятувальних операцій2.
Вироби Garmin, ретельно спроєктовані зсередини для використання на відкритому просторі, зробили революцію в авіації, морській електроніці, автомобільній навігації, активному відпочинку та спорті. Garmin прагне допомогти людям якнайпродуктивніше використати час, який вони приділяють своїм пристрастям. У компанії переконані, що кожен день – це можливість для інновацій і шанс перевершити вчорашні досягнення. Кожен продукт Garmin створюється, щоб урізноманітнити досвід та забезпечити більше спокою для споживачів.
1Необхідна активна супутникова підписка. У деяких юрисдикціях використання пристроїв супутникового зв'язку регулюється або заборонене. Користувач самостійно несе відповідальність за знання та дотримання всіх чинних законів у юрисдикціях, де планується використання пристрою.
2Страхування SAR не потрібне для того, щоб Garmin Response скоординував рятувальну операцію. Це додаткова послуга, яку можна придбати окремо.